HİKAYEMİZ

Firmamız, 50 yılı aşkın süredir aile olarak pamuk uzmanlığı yapmış olmanın verdiği avantajı pamuğu işlemede başarıyla kullanmıştır.

Uçak Tekstil İşletmeleri Ring, Ring Compact, Open End, Vorteks Airjet, Slub , Siro teknolojileri ile üretimleri  ayrıca örme kumaş üretimi de  yapmaktadır,

Kaliteli ürün müşteri memnuniyetini İhracat ve istihdam rakamlarını her geçen gün arttırarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Uçak Tekstil bünyesinde ki, Ar-Ge Merkezi ile müşteri istekleri doğrultusunda dünyanın önde gelen markaları ile birlikte ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda inovasyona önem vermektedir.

Sürdürülebilir ve organik tekstil üretimiyle doğanın ekolojik dengesine destekte bulunan, bu amaçla faaliyetlerine ve sürdürebilir yeniliklerin benimsenmesine büyük önem veren UÇAK TEKSTİL, yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda adını duyurmayı ve sektöründeki prestijli marka konumunu sürdürmeyi daima başarmıştır.

UÇAK TEKSTİL işletmelerinde farkındalık yaratarak doğa dostu yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş enerjisi kullanmaktadır.

İşletmelerin konumlandırılması, enerji performanslarının sürekli geliştirilmesi ile enerji maliyetini düşürmelerine yardımcı olmak ve dolaylı da olsa sera gazı emisyonlarının azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

KİLOMETRE TAŞLARI

Sektöre Giriş

1970

Uçak Tekstil San ve Tic A.Ş. Kuruldu

1995

Open End İplik Fabrikası Faaliyete Geçti.

1996

Ring Karışım Tesisi Kuruldu.

1997

İzmir Fabrikasında Güneş Enerjisi Sistemi Kuruldu

2015

Vorteks Tesisis Eklendi.

2016

Ring Compact Tesisi Kuruldu.

2018

Söke Fabrikasında Güneş Enerjisi Sistemi Kuruldu.

2020

KAPASİTE

.70000Kapalı Alan
Aylık1500TonPamuk ve Karışımlı İplik Üretimi
Aylık350TonÖrme Kumaş Üretimi

AR-GE LABORATUVAR

Ar-ge merkezimiz hayatı kolaylaştırmak ve sürdürülebilirlik misyonu doğrultusunda sürekli olarak yeni Ürünler geliştirerek sektörün gelişmesine katkı sağlamaktadır. Ar-Ge merkezimiz aynı zamanda Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümü ile ortak Araştırma – Geliştirme faaliyetlerini de sürdürmektedir. Sürekli olarak üretimin her aşamasından alınan numuneler, Kalite Kontrol Laboratuvarı tarafından kontrol edilerek kalitede süreklilik sağlanıyor.

SERTİFİKALARIMIZ

MİSYONUMUZ

Servis kalitemiz ve hızımız, mutlu çalışanlarımız, iş ahlakı ve sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmemiz, bilgi birikimimiz, teknoloji, yenilikçilik ve ticari başarımız ile dünyanın öncü tekstil firmalarından biri olmaktır.

VİZYONUMUZ

İstihdam yaratarak bölgemizin kalkınmasına ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak
İnsana ve teknolojiye yatırım yaparak maliyeti düşük ve kaliteli üretim gerçekleştirmek
Kapasite kullanım oranı ile verimliliği en üst seviyede tutmak
Servis kalitesi ile müşterilerimizin memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak
Çalışanlarımızın mutluluğuna, çevreye ve doğaya önem vererek toplumsal sorumluluklarımızı yerine getirmek, en önemlisi sürekli organik üretimimizle yaşanabilir bir çevre misyonu.
Başarı ve değerlerimizle diğer firmalara öncü olmak.